prof. dr hab. Łukasz Sułkowski

Łukasz Sułkowski jest profesorem zwyczajnym nauk ekonomicznych i doktorem habilitowanym nauk humanistycznych. Pracuje w Instytucie Spraw Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz w Społecznej Akademii Nauk na stanowisku Dyrektora Centrum Rozwoju Akademickiego.

Od 2012 jest członkiem Polskiej Komisji Akredytacyjnej, od 2008 redaktorem naczelnym kwartalnika „Journal of Intercultural Management”,  w latach 2004-2011 był  redaktorem naczelnym kwartalnika „Organizacja i Kierowanie”.

Autor około 300 publikacji i 10 książek. Pełnił funkcję kierownika 11 grantów badawczych (w tym KBN i NCN). Działa w stowarzyszeniach: Academy of Management, IFERA, Reseau PGV (Komitet sterujący).

Laureat licznych nagród Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Społecznej Akademii Nauk w Łodzi.

Zainteresowania naukowe obejmują organizację i zarządzanie, a w szczególności: marketing, zarządzanie zasobami ludzkimi, metodologię nauk społecznych oraz humanistycznych, kulturę organizacyjną i zarządzanie międzykulturowe, zarządzanie publiczne oraz zarządzanie przedsiębiorstwami rodzinnymi.

Profesor Łukasz Sułkowski posiada również rozległe doświadczenie praktyczne w zarządzaniu organizacjami gospodarczymi, które obejmuje pracę na stanowiskach menedżerskich w spółkach: Goplana SA, Fazer Sp. z o.o., FPL Consultant Sp. z o.o., Polski Len Sp. z o.o.

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.